Makaleler » Eta Saat » Replika Saat Nedir?

Replika Saat Nedir?

REPLİKA SAAT NEDİR?

 

Son zamanlarda dilimize giren ve oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaya başlayan sözcüklerden birisi de replika sözcüğüdür. Replika kelimesi  taklit, kopya ve imitasyon gibi bir çok değişik şekilde ifade edilir. Replika sözcüğünü en çok duyduğumuz sektör ise saat sektörüdür. Replika saatlerin mekanizması Japonya’dan temin edilmekte olup Çin ve bir çok Asya ülkesi tarafından da üretimi yapılmaktadır.

 

Saat takıntısı olan kadınların ve erkeklerin bu sözcüğe daha çok aşina olduğunu da belirtmekte yarar vardır. Çekici, göz alıcı, şık ve belli bir markaya sahip olmakla birlikte hayallerindeki saati kollarında taşımak isteyen kadınların ve erkeklerin bu saatleri satın almak için ufak çaplı bir servet ödemeleri gerekmektedir. Tabi durum böyle olunca bireyler tek bir saat için o kadar ücret ödemek yerine bu marka saatinin orijinalini almayıp bire bir aynısı olan imitasyon ürünü markalara yönelmeye başlarlar. Böylece Replika saat modelleri saat sever insanların vazgeçilmez adresi olmaya başlamıştır. Hem özel gün ve gecelerde hem de günlük yaşamınızda yani kısacası hayatınızın her alanında sizleri tamamlayacak, kolunuzda zarif aksesuarla girdiğiniz her ortamda fark edilmenizi sağlayan ve giydiğiniz her kıyafetle uyum sağlayacak olan bir çok markanın replika saatlerine çok uygun ücretlerle ulaşabilmeniz mümkündür. Nasıl ki orijinal ürün piyasasında kalite sınıflandırılması yapılıyor ise replika ürün sektörü içinde kalite sınıflandırılması yapılmaktadır.

 

Bir replika saat ile orijinal bir saati yan yana koyduğunuzda aralarındaki farkı ancak saat konusunda uzmanlaşmış ve teknik bilgi ve donanıma sahip olan kişiler farkedebilir. Ancak günümüz teknolojisi o kadar ilerlemiş durumdadır ki bu nedenle yeni çıkan imitasyon saatlerin gerçeğinden ayırt edilemeyecek özelliklere ve tasarıma sahip olduğunu görebiliriz. Her sektörde kötü bir kaç satıcı bulunur. Bu satıcıların sattığı saatlerde zaman içerisinde renk atar, oksitlenir ve çabuk bozulur. Bu nedenle alacağınız replika saat modellerinin A+ kalite ile A+++ kalite arasında bir sınıflandırmada yer almasına dikkat etmekte fayda vardır.Bu sınıflandırmayı yapan bir kuruluş yoktur elbette ancak Replika saat üreticileri kullandıkları malzeme ve ekipmanların kalitesi bakımından bu sınıflandırmayı yapabilecek durumdadırlar. 

 

Son dönemlerde kol saatleri vazgeçilmez aksesuarlarımızdan biri olmuştur. Özellikle giydiğimiz giysiler ile mükemmel bir şıklık yaratarak kombinleri tamamlayan saatlerin orijinalleri çoğu insanın bütçesini aşarak çok yüksek fiyatlar ile satılmaktadır. Ancak bu saatlere ciddi paralar harcamak yerine Replika saatler tercih edilebilir. Replika saatler ile orijinal saatler arasında çok büyük bir fark bulunmamakla birlikte tasarımları en ince ayrıntılarına kadar aynı yapılmıştır. Replika saatlerin işlev yönünden de orijinal saatlerden çok önemli bir farkı yoktur.  

 

Ayrıca orijinal saatler ile aynı süre kullanmak da mümkündür. Bu nedenle replika saatleri kullanım koşullarına göre dikkatli ve özenli kullanırsak orijinal saat kullananlarla aynı özellikte olan saatleri onlardan ucuza almış ve rahatlıkla kullanabilmiş bir hale geliriz. Dünyaca ünlü orijinal markaların saatlerine o kadar para ödemek istemiyorsanız replika saatleri tercih edebilirsiniz.

 

Eski zamanlarda replika saat modellerini bulmak çok zor iken şu anda dünyaca ünlü saat markalarının hemen hemen hepsinin bir replikasını bulmak çocuk oyuncağı haline gelmiştir. Önceleri el altından yapılan saat satışları şimdilerde yerini internet satışına bırakmaktadır. Ancak burada önemli bir nokta bulunur. Replika saat alacağınız site ve firmanın güvenilir olması, kaliteli malzemelerden ürünü imal etmesi ve sağlığınıza zarar vermeyecek şekilde üretimin yapılmasıdır. Beğendiğiniz replika saati aldıktan sonraki satış sonrası hizmette çok önemlidir. Çünkü saatin başına gelebilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda size garanti verebilmeli veya sorularınıza yanıt verebilecek bir iletişim ekibinin bulunması gerekir. Size bu garanti hizmetini veren ve bir iletişim ekibi bulunan sitelerden alışveriş yapmak saat severler için daha güvenilir bir seçenektir. Aksi bir durum söz konusu olduğunda aldığınız replika saat size çok büyük bir hayal kırıklığı yaşatmakta ve bunun yanında verdiğiniz para da boşa gitmektedir.

 

Replika Saat Nereden Alınmalıdır?

 

Replika ürün alırken sadece alanında uzman bir kişinin fark edebileceği düzeyde kaliteli saatler almalısınız.Ürünü aldıktan sonra saatin gerekli bakım ve onarımını gerçekleştirebilecek yeterlilikte olan firmaları tercih etmelisiniz. Replika saatler garanti koşulları ve iade imkanı olan kaliteli, güvenilir sanal siteler üzerinden alınabilir.

 

Peki Replika (İmitasyon) Saat Nereden Alınmamalıdır?

 

Replika saatlerin Eminönü’nde bulunan ve seyyar saat satan tezgahlardan alınmaması gerekmektedir. Bunun nedeni ise Eminönü tezgahlarında çok ucuz bir fiyattan satılan ürünlerin kalite bakımından son derece düşük olup bizlere hayal kırıklığına yaşatacak olmasıdır. Bu tezgahlarda saat satın alan kişiler daha evlerine varmadan saatte çeşitli sorunların oluşmaya başladığını rahatlıkla gözlemleyebilirler.  Bu saatler son derece ucuz saatler olduğu için kayışları kalitesizdir ve kolumuza bir kez taktığımız zaman bile kopabilir ya da saat içindeki akrep veya yelkovan düşebilir. Replika saatler alınırken en az 400 500 TL civarında bir fiyata alınmalıdır. Eminönü tezgahlarında bu saatlere biçilen fiyat ise 50 ve 100 TL arasında değişiklik göstermektedir.. Bu fiyat farkından bile kalite düzeyini kolaylıkla anlayabiliriz. Bu saatler bileğe takıldığı zaman pahalı orijinal markaların çok kötü bir şekilde imal edilmiş olan ucuz kopyaları olduğu anlaşılmaktadır.

 

Saat işinden anlamayan insanlar bile bu saatlerin çok basit bir şekilde ürettiğini ve orijinal saatlerin ucuz kopyaları olduğunu anlayabilir. Bu saatler, yasal yollar kullanılmadan üretilmiş olup merdiven altında imal edildiği için insan sağlığına açısından da büyük zararı bulunan saatlerdir. Garanti kapsamı dışında olduğu ve iade koşulları mevcut olmadığı için hem maddi hem de manevi kayıplara uğrayabilirsiniz.

 

Aynı zamanda yukarıda sayılan birçok sebepten dolayı bu saatler Afrika kökenli veya farklı uyruklu mültecilerin saat sattıkları seyyar tezgahlardan da alınmamalıdır.
Sahil şeritlerinde seyyar olarak gezen ve ne alırsan al 5 TL gibi reklam yaparak replika saatlerin ticaretini yapmaya çalışan tezgahlardan da replika saatler alınmamalıdır.

 

Orijinal Saatler ile Replika Saatler Arasındaki Farklar
 

Dünyaca ünlü markaların orijinal ürünlerinin fiyatları her zaman çok yüksektir. Ancak replika saatleri kalite bakımından orijinal saatler ile bire bir olmasına rağmen fiyat bakımından daha hesaplıdır. Cebinizi düşünen ve çok fazla ücret ödemeden sahip olabileceğiniz replika saatleri orijinalinden ayırmak neredeyse imkansızdır. Tek bir orijinal markaya vereceğiniz ücret ile birden fazla replika markalı saat alabilir hatta bu saatleri değişik kombinler yaparak gündelik yaşantınızda da kullanabilirsiniz.
Dünyaca ünlü markaların müşterilerinin gözünde saygınlıklarını daha da fazla arttırmak amacıyla ürettikleri her bir ürünün yanında sadece o ürün için yapılmış özel kutular da üretirler. replika saatlerin satıcıları sattıkları her bir ürünü özel kutularda gönderip müşterilerinin beğenisine sunarlar. 

 

Orijinal markalardaki ürün kodları kasa kapağının üzerine kabartma tekniği ile yazılır. replika saatlerde ürün kodu bulunmaz ancak kasa kapağına yazılan yazılar orijinalindeki kabartma yazısıyla aynı kaliteye sahiptir. 
Kordon kalitesi olarak bakıldığında orijinal markaların kaliteli malzeme kullandıklarını söyleyebiliriz. Ancak replika saatler de orijinallerinin birebir aynısı olan  saat kordonları yapmaktadırlar ve bu konuda da başarıyı hedeflemişlerdir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır