Luminor Eta Saat


 • Panerai Luminor Saatleri

   

  Panerai, 1860 yılında Giovanni Panerai tarafından Floransa'da kurulmuş bir saat markasıdır. Üretilen saatlerde İtalyan tasarımı ve İsviçre teknolojisi hâkimdir. Birçok kişiye ve tarza hitap eden saatlerin genel tarzı maskülendir.

  Saat, diğer hobi ve zevklerden farklı bir yere sahiptir. Bazen şık bir takım elbiseyi tamamlarken, bazen yürüyüşe çıkarken giydiğiniz bir eşofman takımının tamamlayıcı parçası olabilir. Nerede, ne zaman, ne ile birlikte kullanıldığı önemli olmaksızın, bazıları için bir aşktır saat. Tasarımı, uyumu, duruşu ile kullanan kişinin karakterini ve tarzını ortaya çıkarmaya bile yarar bazen. Bu çıkış noktasıyla başlangıç alan Panerai Luminor saatleri, markanın belirlediği tarz ve tasarımların yanında, kişiye özel tasarımlar da yapmaktadır. İstediğiniz, sahip olmak istediğiniz model, renk ve tarzda saatlere Panerai sayesinde sahip olmanız mümkün.

  Marka, kullandığı İsviçre teknolojisi ile birlikte oldukça dayanıklı ve bütün aksamları çalışan saatler üretmektedir. Saat tutkunu birçok insanın varlığı bilinirken, saatten ziyade bu markanın tutkunu olan insanlar da çoğunlukta. Öyle ki, markanın neredeyse bütün modellerinden oluşan koleksiyona sahip olan kişiler var. Bu kadar sağlam ve şık saatlere sahip olmak elbette belirli düzeyde bir maddiyat da gerektiriyor.

   

  Panerai Luminor marka saatlerin fiyatları dudak uçuklatıyor. Saatin fiyatları ortalama 25.000 liradan başlayıp istediğiniz saate göre çok yüksek fiyatlara ulaşabiliyor. Ancak markanın ve ürettiği saatlerin tutkunlarına güzel bir haber var. Marka, eta saat ve replika saat teknolojisini kullanarak, orijinal saatlerin birebir aynılarını daha uygun fiyatlara kullanıcıya sunuyor.

   

  Eta Saat Nedir?

   

  Eta saat, orijinal bir saatin kadran, çerçeve, kasa ve cam malzemelerinin kalite ve görünüş olarak birebir aynısı kullanılarak üretilen saatlerdir. Ağırlıkları orijinal saatlerle aynıdır. Görünüş, ağırlık ve kalite olarak alanında uzman olduğunu iddia eden bir satıcı ya da alıcının orijinalinden ayırt edemeyeceği kadar başarılı üretimlerdir. Saate gerekli bilirkişi tarafından inceleme yapılmadan gerçeği ile ayırt edilmesi mümkün değildir. Bu da ancak exper incelemesi ile mümkündür. 

  Eta saat, Asya ülkelerinde üretilmemektedir. Bu saatlerin üretimi bazı Avrupa ülkelerinde ve Panerai saatlerinin teknoloji merkezi olan İsviçre’de yapılmaktadır. Eta saat teknolojisi ile üretilen saatlerde, orijinalinde var olan bütün fonksiyonlar çalışmaktadır. Üretiminde malzeme olarak 316L veya 414L paslanmaz çelik kullanılır. Bu da saatinizin çok uzun ömürlü olacağı anlamına gelmektedir.

  Eta saat, ağırlık olarak orijinali ile aynı ağırlığa sahiptir. Bu da kullanılan malzemelerin en az orijinali kadar kaliteli olduğunu gösterir. Dayanıklılık ve kullanım süreleri orijinali ile aynıdır. Günümüzde de birçok sanatçı, iş adamı veya saat tutkunu, fiyatı binlerce dolar olan orijinal saatlere servet harcamaktan ise, Eta saat almayı ve kullanmayı tercih etmektedir. Eta saat modellerinin kendi arasında sınıflandırması vardır. Bu sınıflandırma ile kalite ve orijinalliğe benzerlik ölçütünde bazı değişikliklere rastlamak mümkündür. Bu yüzden Eta saat alırken bu konuya dikkat edilmelidir.

   

  Replika Saat Nedir?

   

  Replika kelime anlamı olarak taklit, imitasyon veya kopya anlamına gelmektedir. Replika saat buradan anlaşılacağı gibi, orijinal bir saatin taklidi, kopyası veya imitasyonudur. Replika saatlerin üretimi Asya ülkelerinde yapılmakta olup, iç mekanizmaları Japonya’dan alınmaktadır. Beğendikleri bir saate binlerce lira hatta binlerce dolar vermek istemeyen saat tutkunları, çok uygun fiyatlara alınması mümkün olan Replika saat kullanımına yönelmektedir.

  Replika saat kalite olarak ne yazık ki eta saat kadar başarılı değildir. Kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi üretime göre değişmektedir. Ancak ilerleyen günümüz teknolojisi ile saat konusunda uzman bir kişi olunmadığı takdirde, üretilen Replika saat ürünlerini orijinalinden ayırmak oldukça zordur. Fiyat olarak Eta saat fiyatlarına göre daha uyguna satılmaktadır. Ancak arada uçurum denecek farklar yoktur. Fakat yine de şık tasarımlı, dikkat çeken saatlere sahip olmak isteyen, fakat fazla para ödemek istemeyen kullanıcıların tercihi Replika saat yönünde olmaktadır. Bu ürünlerin kalitesi A+ ile A+++ arası değerlendirilmektedir.

  Bu sınıflandırmayı üretici firmalar yapmaktadır ve bu ayrım, üretilen saatlerde kullanılan malzemeye, işçiliğe ve saatin fonksiyonlarının çalışıp çalışmadığına göre yapılmaktadır. Beğendiğiniz bir saatin replika saat olanını almak isterken, kalite olarak en alt sınıfa giren imitasyon saat ile karşı karşıya kalmanız mümkün. Bu nedenle aldığınız satıcının güvenirliğinden emin olmakta fayda var.

   

  Panerai Eta ve Replika Saat

   

  Panerai markasının saatleri, birçok meraklısını üzecek derecede yüksek fiyatlarla satılmaktadır. Bu nedenle Panerai, Eta saat ve Replika saat üretimi yapmaktadır. Orijinal üretimin yapıldığı yerden bağımsız olan bu üretimler, orijinallerini aratmayacak kalitede üretilmektedir.

   

  Panerai Saat Modelleri ve Fiyatları

   

  Panerai Luminor Marina

   

  Kasa çapı: 47 mm

  Malzeme: Paslanmaz Çelik

  Cam: Çizilmez Cam

  Çalışma Şekli: Otomatik Mekanizma

  Fonksiyonlar: Tümü Çalışır

  Orijinal Fiyat: 30.000-80.000 TL arası

  Eta-Replika Fiyat: 1250-2500 TL arası

   

  Panerai Luminor GMT Power Reserve

  Kasa çapı: 48 mm

  Malzeme: Çelik

  Cam: Çizilmez Cam

  Çalışma Şekli: Otomatik Mekanizma

  Fonksiyonlar: Tümü Çalışır

  Orijinal Fiyat: 55.000 TL

  Eta-Replika Fiyat: 1500-2500 TL arası

   

  Panerai Luminor 8 Days

  Kasa Çapı: 44 mm

  Malzeme: Paslanmaz Çelik

  Cam: Çizilmez Cam

  Çalışma Şekli: Otomatik Mekanizma

  Fonksiyonlar: Tümü Çalışır

  Orijinal Fiyat: 38.000 TL

  Eta-Replika Fiyat: 1250 TL

   

  Panerai Luminor Submarsible Carbotech GP

  Kasa Çapı: 46 mm

  Malzeme: Paslanmaz Çelik

  Cam: Çizilmez Cam

  Çalışma Şekli: Otomatik Mekanizma

  Fonksiyonlar: Tümü Çalışır

  Orijinal Fiyat: 110.000 TL

  Eta-Replika Fiyat: 1250 TL

   

  Panerai Luminor GMT Black

  Kasa Çapı: 44 mm

  Malzeme: Paslanmaz Çelik

  Cam: Çizilmez Cam

  Çalışma Şekli: Otomatik Mekanizma

  Fonksiyonlar: Tümü Çalışır

  Orijinal Fiyat: 98.000 TL

  Eta-Replika Fiyat: 1100 TL

   

  Panerai Luminor 8 Days 1950 GMT

  Kasa Çapı: 44 mm

  Malzeme: Paslanmaz Çelik

  Cam: Çizilmez Cam

  Çalışma Şekli: Manuel Kurmalı

  Fonksiyonlar: Tümü Çalışır

  Orijinal Fiyat: 108.000 TL

  Eta-Replika Fiyat: 1150 TL

   

  Neden Panerai Luminor?

   

  Panerai, saat üretiminde dev bir markadır. Sektörde sağlam yer edinmiş, adından sıkça söz ettiren firma, ürettiği saatlerin kalitesi ile ün salmış durumda. Ancak ne yazık ki Panerai Luminor marka ve model bir saate sahip olmak için yüksek meblağları gözden çıkarmak gerekiyor. Saatlerin kalite ve şıklığının cazibesine kapılmamak mümkün değil. Benim de böyle bir saatim olsun, ama bir servet harcamayayım diyen alıcılar için firma, Eta saat ve diğer önemli bir başlık olan replika saat üretimine yönelmiştir. Yukarıda vermiş olduğumuz örnek modellerde görebileceğiniz gibi, markanın orijinal ve eta saat aynı özelliklere sahip.

  Replika saatler kısmına gelindiğinde ise kalite biraz düştüğü için fiyat olarak daha da uyguna almak mümkündür. Ancak tabii ki Eta saat kalitesini Replika saat modellerinde aramak pek de doğru olmayacaktır. Kullanılan malzeme ve işçilik yönünden oldukça kaliteli, uzun ömürlü ve aynı zamanda şık tasarımlı saatlere cüzi miktarlar ödeyerek sahip olabilirsiniz. Ancak bunun için satın alacağınız kişi ya da yer konusunda araştırma yapmanız ve güvenilir satıcılardan alışveriş yapmanız faydanıza olacaktır. Aksi takdirde yan üretimlerin en kalitesiz ürünleri olan imitasyon saatlerle karşı karşıya kalmanız çok büyük bir olasılıktır.

Yukarı Git
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır