De Ville Eta Saat


 •  

  Klasik Saat Koleksiyonu: OMEGA De Ville

   

  Klasik ve zarif bir tasarıma sahip olan Omega’nın De Ville serisi, uzun yıllar boyunca ilgiyi üzerinde toplamayı başarmıştır. Serinin asıl göz bebeği Tourbillonlu mekanizmalardır. Saatin kasaları platin, paslanmaz çelik ya da altın alaşımından elde edilmektedir.

   

  Modern Tekniğin Klasik Tasarım ile Harmanlanması

   

  Omega De Ville koleksiyonunun üç temel özelliği; model mekanizmalar, geleneksel tasarımlar ve geniş model seçeneğine sahip olmasıdır. Bu koleksiyonda kasası platinden yapılmış Tourbillonlu saatlerin yanı sıra üç ibreli sade tasarımlı saatler de bulunmaktadır. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Omega De Ville serisi, elmaslar ile süslenmiş çok sayıda kadın saatinin de koleksiyonerliğini üstlenmektedir. Düğünlerde, işyerlerinde ve davetlerde klasik tasarıma sahip özellikleri sayesinde De Ville koleksiyonundaki saatleri tercih edebilirsiniz.

  Eş eksenli mekanizmaları sayesinde De Ville modelleri kronometre sertifikalı saatler oldukça verimli dakik ve güvenilirdirler. 15.000 Gaussa kadar manyetik alanlardan etkilenmeyen ve serinin eş eksenli saati olan Master Chronometer sertifikası ile öne çıkmıştır. Bu nedenle bu harika saatler en kuvvetli manyetizmadan bile etkilenmeden çalışmalarına kaldığı yerden devam eder. De Ville teknik açıdan Speedmaster ve Seamaster koleksiyonlarında bulunan spor saatleri ile aynı seviyede olsa bile bu koleksiyonlardaki modellerden tasarım olarak farklılaşır.

   

  OMEGA De Ville Serisindeki Fiyatlar

   

  Model olarak farklılık gösteren fiyatlar genel olarak şöyledir:

  De Ville Tourbillon: 220.000€

  De Ville Ladymatic Pearls and Diamonds: 105.000 €

  De Ville Hour Vision Annual Calendar: 26.000 €

  De Ville Co-Axial Chronograph: 17.400 €

  De Ville Trésor Master Co-Axial: 8.900 €

  De Ville Co-Axial Annual Calendar: 5.400 €

  De Ville Co-Axial: 3.600 €

   

  De Ville Tourbillon

   

  De Ville Tourbillon modelleri hassas bir saat arayanlar için üretilmiş olan en uygun saattir. Bu model saat sınırlı sayıda üretilmiş, 38.7 mm kasa çapına sahiptir ve bu modelde iskeletleştirilmiş mekanizma ve kadranlar kullanılmıştır. Oldukça değerli bir saat olan De Ville Tourbillon serisinin kırmızı altın, platin ve elmas gibi metallerin kullanmasıyla birlikte değeri daha da artmıştır.

  Bu modelin bir varyasyonunda baget olarak kesilmiş yaklaşık 170 tane elmas kullanılmıştır. 280’den fazla sekizgen elmas ile süslenen saat mekanizmasında gri deri kordonun dikiş yerlerinde platin iplik kullanılmıştır. Saatin eş eksenli 2637 mekanizmasında bulunan kurma rotoru yine platinden imal edilmiş ve üretilmiştir. Elmaslar ile süslenen bu saatin resmi olarak liste satış fiyatı 595.000 €’dur ve bu saatten sadece üç adet üretilmiştir. Bu modelin elmas kullanılmayan örneklerinin fiyatı oldukça düşüktür.

  De Ville Tourbillon serisine ait her bir saat mükemmel bir el işçiliğinin ürünüdür. Bu saatler tek bir saat ustasının oldukça uzun mesaisi sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu serideki saatleri yapan ustanın ismi, Tourbillon üzerindeki tabakaya gravür olarak işlenir.

   

  Omega’nın Altın Modeli: De Ville Trésor

   

  Değerli materyaller kullanılarak üretilen De Ville Trésor model serisindeki saatler oldukça incedir. Saatin kasa çapı 40 mm büyüklüğünde olması ile birlikte saat 6 pozisyonunda tarih göstergesi bulunmakta ve saatin kasasının kalınlığı sadece 10.6 mm olmaktadır. Omega’nın kendi dökümhanesinde kendi ustaları tarafından altın, bakır ve paladyum karışımıyla ürettiği kırmızı altın alaşımına sedna altın denilmektedir. Saatin altın tokalarının parlatılması ile birlikte klasik tarzdaki kahverengi ve siyah deri kordonlar saatin bilekte daha iyi durmasını sağlar.

  Kasanın altından üretilmesi gibi markörler ve ibreler de altından üretilmiştir. Kadranlar da gümüş renk kullanılır ve dışbükey yapıdadır. Sınırlı sayıda emayeden üretilmiş olan beyaz mavi ya da fildişi rengine sahip kadranlar da bu serinin altında bulunmaktadır. Bu koleksiyondaki modellerde markörlerin üzerinde bulunan elmas süslemeler oldukça etkileyici ve dikkat çekicidir. Sedef kadranlı ve elmas süslemeli bezellere sahip modeller kadınlar için özel olarak üretilmektedir.

  De Ville Trésor modelinin daha sade ve şık tasarımı bir versiyonunu satın almak isterseniz saat 6 pozisyonunda tarih göstergesi üç saat ibreli ve kasası altından imal edilen modeli tercih edebilirsiniz. Sadece 88 adedi piyasada bulunan beyaz altından üretilen mavi kadranlı modeli oldukça değerlidir. 36 mm büyüklüğündeki kasasında elma süslemeler yer alan ve paslanmaz çelikten üretilen Quartz modelleri de bulunmaktadır. Bu model saatler orta büyüklükteki kasaları sayesinde hem kadın hem de erkek bileğinde oldukça şık bir görünüme sahip olur.

  Günümüzde De Ville Trésor modelleri 30 mm’lik mekanizmasıyla çalışan ve 1940’lı yılların sonunda üretilen saatlerin anısını yaşatmak için üretilmeye devam etmektedir. Bu koleksiyondaki modeller İsviçre gözlemevi tarafından 1939 yılında düzenlenen yarışmalarda her zaman başarılı olmuştur. Günümüzdeki modellerinde 8511  kronometre hassasiyetine sahip manuel kurmalı kalibreler ile çalışmaktadır. Mükemmel bir tasarıma ve muhteşem bir saat işçiliğinin ürünü olan De Ville Trésor modeli 60 saatlik güç rezervi ile çalışmaktadır.

   

  De Ville Hour Vision: Safir Cam

   

  2007 yılında Omega De Ville Hour Vision modelini tüm dünyaya tanıtmıştır. Mekanizmanın rahatlıkla izlenebilmesi için bu modelde kasanın arka kapağı ve kasanın yan tarafları safir camdan imal edilmiştir. Üç ibreli, gün ve tarih göstergeli versiyonlarının zarif ve sportif bir görünüme sahip olması ile birlikte saatin kasası ve bileziği paslanmaz çelikten üretilmiştir. De Ville Hour Vision modelinden daha değerli bir saat takmak isterseniz Omega firmasının dökümhanelerinde özel olarak üretilen sedna altın ve koyu mavi kadranlı modelleri tercih edebilirsiniz.

   

  De Ville Co- Axial

   

  1990’lı yılların sonunda De Ville Co- Axial satışa sunulmuştur ve bu modeller De Ville Hour Vision vizyon serisinin başarı temellerini atmıştır. Bu serideki saatler diğer serilerdeki saatler gibi eş eksenli mekanizmayla çalışır ve bazı modellerinde Kronograf İşlevi bulunur. Bu modellerde tarih göstergesi saat 6 pozisyonunda, dakika ile saat sayaçları saat 3 pozisyonunda ve küçük saniye ibresi saat 9 pozisyonunda bulunmaktadır. Kronografları özel olan De Ville Co- Axial model saatlerde dakika ve saat sayaçlarının tek bir kadranda bulunuyor olması bir ilktir.

   

  OMEGA De Ville’den Kadınlara Özel Seri: Ladymatic

   

  İsviçreli üretici Omega ilk olarak 1955 yılında kadınlar için saat tasarlamaya başlamıştır ve günümüzde Ladymatic model serisinde yüzden fazla saati kadınların beğenisine sunmuştur. 2000’li yıllarda bu koleksiyona dahil ettiği saatleri o dönemin teknolojisi ile yenilemiş ve bu sayede koleksiyondaki kadın saatleri “Co-Axial- Chronometer” (Eş eksenli Kronometre) ünvanını almaya hak kazanmıştır.

  8521 mekanizmasında yer alan rotor ve travers denge köprüsü 18 ayar Kırmızı altından üretilmiştir. Laydmatic serisindeki kombinasyon ve varyasyon çeşitliliği neredeyse sınırsızdır. Bu saatlerde elmas bezelerden süslemeler ve elmas markörler kullanılmaktadır.

   

  OMEGA De Ville Replika Saat

   

  Omega’nın De Ville serisindeki saatler oldukça güzel ve bu güzelliğe eş değer olarak oldukça pahalıdır. Eta Saat sizi ve cebinizi düşünmekte ve bu sebeple bu saatlerin replika ürünlerini sizler için satışa sunmaktadır. Eta Saatler’de bulunan her bir replika saat orijinali ile aynı materyallerden yapılmış ve aynı kullanım amacına sahiptir.

  De Ville serisindeki değerli taş kaplamalı saatler hariç diğer tüm modeller orijinali ile bire bir aynı tasarıma sahiptir. Tasarım ve işlevsellik olarak gerçeğini aratmayan replika saatleri uygun fiyatlar Eta Saat’te bulabilmeniz mümkündür.

Yukarı Git
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır