SpeedMaster Eta Saat


 • Omega Saat

   

  Omega, hedeflere ulaşmada mükemmelliği ve başarıyı simgeleyen Yunan alfabesinin son harfidir. Omega, 1848 yılında Louis Brandt tarafından kurulmuştur ve bugün dünyanın en önemli saat üreticilerinden biridir. 150 yılı aşkın süredir ürettiği her saat, koleksiyonlara girecek ölçüde değerlidir ve sahibi onu taşımaktan gurur duyar.

   

  Omega SpeedMaster Uzayda

   

  Omega, uzay araştırmaları tarihinde yer almış, başarı dolu mirasa sahiptir. 1964'te NASA, tüm insanlı görevlere uygun bir saat aramaya başladı. Birçok marka, saatleri için dayanıklılık testlerini geçti, ancak yarışmayı kazanan Omega SpeedMaster oldu. Sonuç olarak, saat 1 Mart 1965'te "tüm insanlı uzay uçuşlarında uçmaya uygun" ilan edildi. 3 Haziran 1965'te Gemini astronotu Ed White'ın ilk Amerikan uzay yürüyüşünde kullanıldı.

   

  O günden bu yana Omega, NASA'nın insanlı uzay programı için tek saat tedarikçisi oldu. Uzaya Merkür, İkizler, Apollo, Skylab ve Apollo-Soyuz üzerinden girdi. Markanın köklü tarihinin bir parçası olan Omega SpeedMaster, 1969'daki Apollo 11 görevi sırasında ayda kullanılan ilk saat oldu. Marka, tüm geçmişiyle "Aydaki ilk insan" ın kullanıldığı döneme uygun SpeedMaster serisini ve daha farklı saatleri tasarladı. Bugün, SpeedMaster hala uzay uçuşunda kullanılıyor ve Uluslararası Uzay İstasyonunda zamanı kaydediyor.

   

  Omega SpeedMaster Nasıl "Ay Saati" Oldu?
   

  NASA'nın, Mercury 8 ile , 3 Ekim 1962 tarihinde gerçekleştirdiği ilk uzay uçuşu sırasında, Wally Schirra'nın bileğine bağlı SpeedMaster serisinden bir saat  olduğu bilinen bir hikayedir; Omega SpeedMaster CK2998. Daha sonraları NASA'nın saat ihtiyacı için ,o sırada NASA'da genç bir mühendis James H. Ragan tarafından , bir satınalma prosedürü başlatıldı ve 1964'ün sonunda birkaç saat markasına teklif talebi gönderildi.

   

  Fiyatlandırma talebine, tam olarak NASA'nın görmek istediği şey hakkında daha fazla ayrıntı içeren bir teknik şartname eşlik etti. Bu şartnamedeki şartları,  içinde Omega'nın da olduğu yalnızca dört firma sağlayabiliyordu. Dört marka saatlerini gönderdikten sonra James H. Ragan, 21 Ekim 1964'ten 1 Mart 1965'e kadar aylar süren testleri gerçekleştirdi. Omega SpeedMaster tüm gereksinimleri karşılıyordu ve NASA'nın onu "uzay araştırmaları için uygun ve uçuş sertifikalı" olarak ilan etti. "Ay saati", işte böyle  karmaşık ve oldukça idari bir süreçten sonra doğdu.

   

  Omega SpeedMaster Saat Teknolojisinde Zirve

   

  Tüm uluslararası saatler, kırılma, ezilme gibi dayanıklılık testlerine tabi tutulup,  karşılaştırmaları yapılmıştır. Diğer saatler 21 saat sonra hurdaya çıkarılırken, Omega 6 ay 20 günlük teste dayanmış ve bu branşta rekor sahibi olmuştur. Omega saat ilk satın alma tarihinden itibaren, üstün mekanizması sebebiyle , 50 yıl boyunca hep aynı şaşmaz performasını sürdürebilmektedir.

  Ocak 2013'te Omega, 1.5 Tesla'dan daha yüksek bir manyetik alana dayanabilen dünyanın ilk saatini geliştirdiğini duyurdu. Saat çekirdeğinin hareketinin etkilenmesini önlemek için yumuşak demirden yağılma Faraday kafesi kullanan diğer antimanyetik saatlerin aksine Omega'nın tasarımı tamamen manyetik alanlardan etkilenmeyen özel malzemelerden yapılmıştır. Ayrıca bir Faraday kafesine ihtiyaç duymaz.

   

  Omega SpeedMaster Stil Sahiplerinin Saati 
   

  Omega saat, saat dünyasında birçok kez devrim yaratan İsviçre lüks saat markasıdır. Eşsiz saatçilik anlayışı, kısa sürede büyümesine ve tanınmasına izin verdi. Yüksek kaliteli kronografı ve dalış saatleriyle meşhur markanın en önemli saat modellerinden biri SpeedMaster'dır. Bu model Omega saatlerini tarif etmeye yetiyor.

  Günümüzde İsviçre saat markalarına ilgi duyan herkes, saat dünyasının önde gelen markalarından biri olan Omega saat markasını tanıyor. Saat dünyasında elit stili temsil eden markanın saatleri, ünlü James Bond filmlerinde bile kullanılmıştır. Omega saatler, hassasiyetleri ve doğrulukları ile bilinirler. Bu nedenle şirket, yıllar boyunca Olimpiyat Oyunlarının resmi zaman tutucusu olmuştur.

   

  Omega SpeedMaster Kadın ve Erkek Saati Özellikleri

   

  Omega SpeedMaster serisi saatler, Eta Saat dünyasında sıkça rağbet görmektedirler.Bu terim, bilindiği gibi, Eta mekanizmalı saat anlamına gelir. Eta mekanizması ise dünyanın en büyük mekanizma üreticisi olan Eta tarafından üretilmektedir. Bu, dünyaca ünlü markaların replika saatlerinde kullanılan çok kaliteli bir mekanizmadır.

  Tahmin edebileceğiniz gibi Eta mekanizması sadece saatin içine yerleştirilmiş ve kasa, kadran ve kordonu gibi parçaları en yüksek kalitede üretilmiştir.

  Omega SpeedMaster Moonwatch, Omega SpeedMaster Snoopy, Omega SpeedMaster Chronograph, Omega SpeedMaster Alaska Proj III, bu elit modelin bazı kadın ve erken saat türleridir.

  Genelde kasa çapı 40 ile 45 mm olan bu saatlerin camı safir çizilmez krsital camdır. 28.800 BPH hassasiyet ve 40 saatlik güç rezerviyle dünyanın en stabil mekanizmalarından birine sahiptirler. Paslanmaz çelik kasaya ve 50 metreye kadar su geçirmeme özelliğine haizdirler.

   

  Omega SpeedMaster Replika

   

  Orijinal saatlerin yüksek fiyatı birçok kişinin istediği ürüne ulaşmasını engellemektedir. Bu durumda, ilk aklan gelen şey bir, orjinal marka modelin yerini tutacak Replika Saat olmaktadır. Fakar replikalar çok kalitesiz şekilde yapılmakta olup, kopya oldukları çok bariz olan ve çok çabuk bozulan saatlerdir. Eta saatleri tüm bu sorunları ortadan kaldırır.

  Orijinal saatlerle aynı kalitedeki farklı modeller çok uygun fiyatlarla satışa sunulur. Böylelikle daha geniş bir saat çeşidine sahip olmak isteyen kişiler, istedikleri tarzda saat satın alma imkanına sahip olurlar. İnsanlar Eta saatlerini kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşmayacaklar. Çünkü Eta saatler ve orijinal saatler aynı malzemeden yapılmıştır.

  Evrensel mekanik yapı nedeniyle Eta saatlerini orijinal saatlerden ayırt etmek bile imkansızdır. Bu sayede pek çok ünlü iş insanı veya sanatçı Eta saatlere yönelmektedir. İnsanlar daha uygun fiyatlı bir saatle istedikleri görünüme kavuşabileceğini düşünmektedirler.Omega SpeedMaster replika saati satın alınmak isteniyorsa, Swiss Eta kullanılan modellere yönelerek , orjinalinden ayırt edilmesine imkan olmayan bir replika saata sahip olmakta fayda vardır. Burada önemli olan güvenilir kurumlardan Eta modeller satın almaktır ya da saatin içini açıp uzman kişilere inceleterek Eta mekanizmasına sahip olduğundan emin olmaktır.

   

  Omega SpeedMaster Saat Neden Pahalı? 

   

  Bir saatin fiyatını belirleyen ilk faktör markadır. Marka adı, maliyetleri artırmanın en önemli nedenlerinden biridir. Örneğin Omega saat satın aldığınızda, sadece bir ürün değil, prestij de satın almış oluyorsunuz. Bu markaya sahip olduğunuzu hayal edin, saatinizin kadranında "Ay saati" olarak anılan Omega olduğunu varsayalım. Bu durumda sadece zamanı gösterebilen bir aksesuara değil, aynı zamanda lüksün ve statünün bir simgesini taşımış oluyorsunuz.

   

  Ayrıca işçilik, teknoloji, kişiye özel üretim gibi başka faktörlerde saat maliyetlerini artırmaktadır. Bunu yanısıra , bu tip saatlerin kolleksiyon değerleri ve zaman içinde yıllanmış şarap gibi fiyatı artabildiği için bir yatırım aracı olma özellikleri vardır. Bu nedenle orjinal Omega SeedMaster saatler pahalıdır.

   

  Omega SpeedMaster Saat Fiyatları

   

  Orjinal Omega saatleri çok pahalı olup, yüksek standartlara sahip elit kesime hitap etmektedir. Fakat Eta modellere çok uygun fiyatlarla sahip olunabilir. Böylece çok ucuz ve kalitesiz replikalardan kaçınılmış olduğu gibi, orjinal kaliteye makul fiyatlarla ulaşılmış olunur.

  Örneğin  Omega SpeedMaster Moonwatch Dark Side Of The Moon Black  Clone Eta fiyatı 4500 TL civarında iken, orjinal modelin fiyatı 67000 TL civarı olabilmektedir. Yani Omega SpeedMaster modellerinde Eta kullanılan ürünler tercih edildiğinde, orjinale göre 10 kat daha uyguna satın alınabilmektedir.

Yukarı Git
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır