Luminor Submersible Eta Saat


 • Panerai Luminor Submersible

   

  İtalyan Saatçi ve tasarımcı Giovanni Panerai küçük atölyesinde başladığı çalışmalarını el emeğiyle yıllar süren bir serüven ile geliştirdi ve dünya markası bir ürün elde etmeyi başardı. Günümüzde en fazla aranan ve kullanılan saatlerdendir.
  Çok kaliteli bir
  saat markasıdır.

  Bu markayı kullanan pek çok ünlü isim vardır. Safir cam ve kaliteli malzemelerle yapılan, çok revaçta olan bir saattir. Son derece şık ve lüks saat üreticilerinden olan Panerai, lüks saatlerini üretmeye İtalya'nın ve Birleşik devletler arasında geçen iç savaş olayından önce başlamış çok eski bir firmadır. 1860 yıllarında Giovanni Panerai Floransa'da açmıştır. Küçük saat atölyesi bugün bir dünya markası haline geldi. Kaliteyi ve şıklığı dünyaya tanıtan kısa sürede çok büyük bir başarıya imza atan Panerai daha da büyüdü ve gelişti.

   

  Panerai Markası Tarihi

   

  XX. yüzyılın başlarında İtalyan Kraliyet donanmasına ait saatlerinin yapımını da üstlendi. 1934 yıllarında ürettiği Panerai Luminor and Radiomir adlı modelleri çok beğenildi. Çok ilgi gördü. 80'li yıllara kadar popülerliğini korudu. Panerai İsviçre saatini dünyaya kazandığı en ünlü markalardan biri olmayı başaran bir firmadır. İnsanlar tarafından çok beğenilen bu özgün firma gerçekten büyük bir övgü ve ilgiyi sonuna kadar hakediyor. Panerai saatin merkezi İtalya Milano'dadır.

   

  Üretim atölyeleri ise İsviçre Nauchatel'dedir. Panerai saat markası çok uzun yıllar yalnızca ordu için saatler ve aletler üretiyordu. Fakat 1990 yılından bu yana sadece sivillere satış yapmaktadır. Panerai firması on yıllar boyunca saatlerini İtalya'da üretmiştir. Fakat daha sonra İsviçre'de üretimine devam etti. Bu firma Richemont Group bünyesine katılınca düşük maliyetli askeri üretimi bırakıp lüks saat pazarına odaklandı. 1949 yılında tehlikeli radyasyona maruz kalma konusunda endişeler çok yükselmişti. Bu endişeleri dikkate alan Panerai Luminor Submersible teknolojisini anlaşmalı olarak değiştirmeye başladı.

   

  Radyonun yerine radyoaktif hidrojen izotopu olan trityum kullandı. Tiridyumun tercih edilme sebebi çok fazla fazla radyasyona maruz kalmadan fosfor için bir güç kaynağı sunuyordu. Radyasyonu engellemesi ile yine de bir saatin gücünü arttırabilmek özelliği ile tercih edilebilir hale geldi. Trilyum oda sıcaklığında bir gaz olduğundan muhafaza edilmesi için kapatılması gerekliydi. Bu nedenle luminol saatlerin üzerindeki rakamlar endeksler Akrep ve Yelkovan iç yüzeylerine fosforlu boya içeren cam bölmelere sahiptir. O dönemde kilimin örgü modeli bugün bilinen kilitlemeli tepe korumasını kullanıyordu. Bu yuvarlatılmış metal bariyer sadece tepeyi kaza ve darbelere karşı korumakla kalmıyor, aynı zamanda saatin su sızdırmazlığı da üst seviyelere çıkarıyordu.

   

  Hem luminol teknoloji ile tepe düğmesi kurması, 1940'lı yıllar boyunca sürekli geliştirildi. Tamamlanması 1950 yılında buldu Ancak bu teknolojiye geçiş biraz zaman aldı.

   

  Panerai Luminor Submersible Saati Özellikleri

   

  Eta saat modellerinden sportif şıklığa sahip harika bir saat. Panerai Luminor Submersible özel deniz kenarı olan yerlerde çok popüler olan bu saati özenle tasarlanmış şık ve estetik görünümü ile göz dolduruyor. Tek yönlü bezeli ve eşsiz kasası siyah fonlu özel kadranı paslanmaz çelikten imal edilmiş göz alıcı bir saat. Özel bir mekanizma ile saatin kurma kolu özenle korunuyor.

   

  Mekanizma parlak cilalanmış ve çelikten imal edilmiş. Bu koruma Panerai'ye ait patentli bir mekanizma. Akrep ve Yelkovan Çelik renkli Arap Şükrü saat numaraları ile işaretlerini takip eden açık noktalar var saati okuyabilmek için büyükçe tasarlamış. Kandıra'nın dış etkilerden koruyan Kalkan ise 3,5 milimetre kalınlığında Safir kristal cam. Bu camın en büyük özelliği parlama yapmayan bir yüzeye sahip olmasıdır.

   

  Basınca dayanıklı su altında bile maksimum zaman ölçümü yapabilen eşsiz bir saat. Saatin kadran genişliği 50 milimetre kesinlikle çok sağlam bir saat pahalı ve lüks bir saat olmasına karşın şıklık ve zarafet de üst düzey bir saat. Çok özel bir estetik ve imaja sahip bu saatin modelleri çok küçük farklar ile birbirinden ayrıldığı için saat severlerin bazısının sevgisini bazısının da nefretini kazandı. Panerai saat modellerinde tepe düğmesi bir koruyucu ile çerçevelenmiştir. Ayrıca yuvarlak kasalarının görünüşü bir yastık şeklindedir.


  Su Geçirmez: 300 metreye kadar suya dayanıklı

   

  Radyumun Aydınlatma İçin Kullanımı

   

  Savaş zamanı gece görüş ile çok ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle İtalyan donanması sağlam ve güvenilir ışıklara sahip aletler istedi. Bu talep doğrultusunda marka radyum ile çalışan ışık veren bir pigment üretti. Radyumun saatte kullanılmasıyla saatler daha göz alıcı daha cıvıl cıvıl hale geldi.

   

  2002 yılında rechtmont İsviçre'nin nouchatel her bölgesinde bana dahi saat fabrikası inşaatı başlattı. Bundan sonra parayı şirket içinde üretilen kalemlere kullanmaya başladı. O hareketler sınıf saat özelliği ile perçinlendi. Bu gelişme firmanın farklı stilini ve mekanizmaların çoğalmasını olanak sağladı.

   

  Günümüz dünyasında paneli aynı saat koleksiyonları 2 ana model üzerine Rahim Orwell iluminador tasarımlarına sahiptir. Ancak modelleri yeni özellikleri olan serilerde mevcuttur. Titanyum ve seramik kasalar ile birlikte yenili laminor modelleri de mevcuttur. Bu marka yıllar geçtikçe sadece başarılı bir saatçi değil aynı zamanda kendi başına bir klasik haline geldi. 1990'lı yıllarla beraber sivillere satılmaya başlanan bu marka bütün ürettiği yüksek kaliteli Kronometreler ile benzersiz bir saat markasıdır.

   

  Panerai Luminor Submersible Saat Neden Pahalı? 
   

  Orijinal parçalarda değerli madenler ve Elmas pırlanta kimi değerli taşlar kullanıldığı için eta saat veya replika saat gibi diğer sağlam malzemelerden yapılan saatlere nazaran orijinal saatler pahalıdır. Örneğin replika saat aldınız. Orijinal saatte gümüş olan bir parça, replika saatte çelik olabilir. Yani replika saatte sağlamdır. Malzeme farkından dolayı fiyat değişir. Bu yüzden orijinal saatler çok pahalıdır. 

   

  Panerai Luminor Submersible Saat Replika
   

  Panerai Luminor Submersible Eta Saat ve çok bilinen replika saat benzeri saat üretiminde orijinali ile aynı parçalar kullanılmaktadır. Tek farklı değerli ve yarı değerli taş pırlanta altın zümrüt gibi parçaların yerine renkli yaldızlı parlayan çelik ve alüminyum kullanılmaktadır. Saat taşlı pırlantalı modeller dışında yapı itibariyle orijinal modelleriyle birebir aynıdır.  

   

  Görüntü açısından birebir Panerai Luminor Submersible tarzı saat üretim yapılan replika saatlerin kalibresi ve kalite standartları orijinali ile aynıdır.  Yani saat alırken milyonlarca lira ödemektense Replika saatlerde kaliteli olarak tercih edilebilir. Sadece malzeme farklı fakat ağırlığı bile aynı. Bütün her şeyi ile aynı olan saatler size müthiş bir tarzı ve imajı verebilir.

   

  Kesinlikle orijinalinden ayrılmayan Replika saatler ile zamanınızı iyi geçirebilirsiniz. Özellikle sizde bir saat tutkunu iseniz ne çok fazla maddi imkanınız el vermiyorsa, Replika saat kullanarak kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Hem de bu zevkten mahrum kalmazsınız. Artık maddi imkansızlıklar size tutkunu olduğunuz zevkleri yaşatmaktan mahrum bırakamaz. Aldığınız Replika saatler orijinali ile birebir aynı tasarımda olup size anı yaşarken orijinalinden ayrılmayacak ve sizi tatmin edecek. Siz de zamanın kıymetini bilin. Kendinize değer verin ve saatinizi alıp imajınızı yenileyin.

   

   

Yukarı Git
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır