Radiomir Eta Saat

  Panerai Radiomir Tarihçe

   

  Markanın kurucusu Giovanni Panerai, 1860 yılında Floransa'da Ponte alle Grazie'de kendi saat atölyesini açtı. Offerine Panerai'nin hikayesi bu atölyede başlıyor, sadece bir butik veya atölye değil, aynı zamanda şehrin ilk saat okulu oluyor. Marka, yıllarca yüksek hassasiyetli aletler sağladığı İtalyan Kraliyet Donanması'nın ihtiyaçlarını karşılamak için kadranı aydınlatabilen ve okunabilirliği artırabilen radyum bazlı bir toz olan Radiomir'i geliştirdi.

   

  23 Mart 1916'da alınan patente ek olarak "Radiomir" adı da kaydedildi. 1935'te İtalyan Donanması, Panerai'yi Donanma için saat üretmesi için görevlendirdi. II.Dünya Savaşı arifesinde Panerai, Kraliyet İtalyan Donanması Birinci Denizaltı Grup Komutanlığı dalış komandoları için bugün Radiomir adlı modelin ilk prototipini üretti. Günümüzün Radiomir'i, 1936'da üretilen 47 mm. büyük çaplı, paslanmaz çelik kasa, ışıklı sayılar ve işaretler, kasaya kaynaklanmış ince çıkıntılar, manuel kurma mekanizması ve dalış kıyafetinin üstüne takılacak kadar uzun kayışa sahip prototipten türetilmiştir.

   

  Saatin ideal işlevi su geçirmez ve su altında okunabilir olmasıydı. Zamanla büyüyen marka, günümüzde kendini koruyabilecek göstergelere yöneldi. Şu anda Marina serisinde kullanılan baş üstü kilit sistemini geliştirdi ve sistem 1956'da İtalya'dan patentlendi.

   

  Rambo Panerai'yi Meşhur Ediyor

   

  Panerai'den bahsederken onu popülerleşmesini sağlayan çok önemli bir oyuncunun adını anmak gerek: Sylvester Stallone. Stallone, İtalya'da Günışığı filmini çekerken, bir gün markanın butiğine denk  geldi ve saatler ilgisini çekti. Hem kendisi için, hem de arkadaşlarına hediye olarak bir sürü saat alan aktör, sipariş ettiği diğer saatlerin kadranlarına "Slytech" yazıp arka kapağa da imzasını attı.

   

  İtalyan markası Paneari, 1996 yılında Daylight filminin piyasaya sürülmesinden sonra büyük bir patlama yaşadı ve bu yüzden Amerika Birleşik Devletleri'nde tanınmaya başladı.

   

  Panerai, en pahalı veya en popüler saatlerden biri değildir ama başarılı bir şekilde kendisine benzersiz bir hayran kitlesi oluşturmuş bir markadır. Hiçbir saat markasının markaya bu kadar sadık ve saatleriyle gurur duyan hayranları yoktur.

   

  Panerai Radiomir'de Farklı Olan Neydi?

   

   

  Panerai Radiomir saat, pleksiglas kullanan ilk saatlerden biridir. Üst düzey saat üretimi pleksiglas değildir. Günümüzde ucuz saatlerde yaygın olarak kullanılan pleksiglas, Armani Triko'da polyester ne anlama geliyorsa , lüks saat için için de o anlama geliyor.  Panerai, Radiomir'i 1930'larda kurduğunda, bunu yapmasının bir sebebi vardı. Pleksiglas, 1930'larda gerçekleştirilen çoklu işlevlere sahip devrim niteliğinde birteknolojiydi.

   

  Geleneksel cam kristaller gibi kolayca kırılmazdı ve bu nedenle tehlikeli su altı görevleri için uygundu. Su altında zamanı ölçmek dalgıçlar için hayati bir mesele olduğundan, marka o zamanlar böyle bir teknoloji kullanmıştı. Fakat bugün artık Panerai Radiomir de diğer bütün üst düzey saatler gibi safir kristal kullanmaktadır.

   

  Panerai Radiomir 'in Temel Özellikleri Neler?

   

  Panerai kendine has tarzı olan bir saat markasıdır ve rahatlıkla dünyadaki ilk üç spor saat markası arasında sayılabilir. Özellikle seramik kasası çok şık bir görünüşe sahiptir .Officine Panerai'nin 4 ana kol saati vardır: Tarihi, Çağdaş, Manifattura ve Özel Sürümler. Çoğu Panerai saatinin üretimi yılda yaklaşık 500 ila 2000 saat sayısıyla sınırlıdır ve kasanın arkasında bir numara vardır. Favori Panerai saatlerinizi yeniden satmak istediğinizde bu seri numarası çok önemlidir. Dizi ne kadar kısıtlıysa, o kadar çok koleksiyon parçası olma ihtimali vardır.

   

  Bu seri numaraları / harfler, her Panerai parçasının üretim miktarının ve üretim tarihinin ne kadar nadir olduğunu gösterir. Belki de Panerai severlerin ona aşık olmasını sağlayan şey bu ayrıcalıktır. Kadran tasarımı Panerai'yi özel kılan şeydir. Kasa değişmediği için model her değiştiğinde kadran "moda" oluyor. Kadrandaki cam da her Panerai modelinin tarih fonksiyonuna sahip olup olmamasına göre değişiklik gösteriyor. Kadranların her birinin kendi özel numarası, arka planı ve kronometresi vardır.

   

  Panerai, kendine özgü bir kasa tasarımına sahip ve tutkunlarından başkası bu kasaların arasındaki model farklarını hemen göremez. Panerai Eta Saat için iki tip kasa tasarımı var; çıplak kurma kollu ve koruyuculu kurma kollu. Panerai'de ayrıca ağırlıklı olarak erkek serilerinde 44mm ve 40mm arası çapta kasa ve kadın serilerinde daha küçükleri bulunuyor. Kasanın diğer bazı varyasyonları, seçilen modele bağlı olarak parlak, düz, titanyum veya siyahtır.

   

  Kasa, durumuna uygun klasik bir görünümle kavisli ve yuvarlatılmıştır ve genellikle bir takım elbise ile daha iyi giderler.Radiomir'i belirgin kılan şey,kurma kolu korumasına sahip olmamasıdır.

   

  Panerai, hassas ölçüm cihazları ile ünlüdür. Tüm özelliklere sahip bir Panerai saati bulamayacaksınız. Bazıları otomatik, ancak saniye ibresi olmadan, bazıları manuel olacak ancak safir cam arkası, tarih ve saniye ibresine sahip olacak. Manuel kurmalı, gerçekten hassas bir doğruluk isteyenler için daha uygundur, otomatik saat ise daha rahat ve zamanla barışık olan insanlar içindir.

   

  Panerai Radiomir Replika

   

  Orijinal saatlerin yüksek fiyatı birçok kişinin istediği ürünlere ulaşmasını engellemektedir. Bu durumda ilk akla gelen orijinal marka modelin yerini alacak olan taklit saattir. Ancak, bazı replikaların kalitesi çok düşüktür, çok bariz kopyalardır ve kısa sürede bozulurlar. Eta saati tüm bu sorunları ortadan kaldırır. Orijinal saatle aynı kalitedeki farklı modeller çok uygun fiyatlarla satışa sunulur.

   

  Çünkü Eta saatler ve orijinal saatler aynı malzemeden yapılmıştır. Genel mekanik yapı nedeniyle Eta saatlerini orijinal saatlerden ayırt etmek bile imkansızdır. Bu sayede pek çok ünlü kişi veya sanatçı Eta saatlerini kullanmaya başlamışlardır. İnsanlar, saatlere daha makul miktarlar vererek istedikleri görünüme kavuşabileceklerini düşünüyorlar.

   

  Replika Saat satın alırken önemli olan, uzman kişiler tarafından onaylanmış Eta mekanizmasına sahip olanları seçmektir.

   

  Tüm Panerai Radiomir replika eta saatler, yüksek kalite safir cam ve yansıtmaz çift antireflection özeliği ile her türlü yoğun ışıkta kusursuz okuma imkanı vermektedir. Saat seçerken en çok önem verilen özelliklerden biri de kadran işçiliğidir. Modeline bağlı olarak kadranın yüksek kaliteli işçiliği, okunabilirliği, baskıları ve taş süslemesi ile orjinalinden farksız bir elit duruşa sahiptir.

   

  Panerai saatleri, tamamen Panerai mühendisleri tarafından geliştirilen Panerai calibre P9000 clone mekanizması ile donatılmıştır. Bu kusursuz mekanik tasarım, 31 Jewels 2880 BPH hassas çift yönlü sarım rotorları tarafından desteklenmektedir. Sıcak soğuk, ıslak kuru her türlü ortamda, kusursuz bir zaman tutuşu taahhüt etmektedir.

   

  Panerai Radiomir Fiyatları

   

  Panerai Radiomir en temel, çıplak modelleri bile 30 bin TL civarlarından başlamakta ve gelişmiş modellerde 100 bin TL sınırının dahi aşıldığı görülmektedir. Panerai Radiomir replika eta saatler ise dar bir fiyat skalasında olup, özellikli modelleri bile 4000 ile 4500 TL arasında gezinmektedir. Bu da bir kaliteye, bir tarza, bir statüye harcanmak için çok da yüksek bir meblağ değildir.

   

  Replika bir Ferrari bulup satın alamazsınız, hatta Ferrari'niz olsa bile onunla  toplantı salonlarına giremezsiniz. Ama bir Panerai Radiomir replika eta saati kolunuza takıp, saati şık bir takım elbise veya gece kıyafeti ile tamamlayarak, kendinize elit bir statü yaratabilirsiniz. Kendisine has tasarımı, sandviç kadranı, kurma kolu koruması  ile insanı sıradanlıktan koparan Panerai, benzersiz ve ayrıcalıklı bir saat.

Yukarı Git
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır