Tüm Türkiye’ye Kapıda Ödememiz mevcuttur.

Alt Kategoriler

Detaylı Filtre

Markalar
Stok Durumu
Fiyat Aralığı

  Panerai Eta Saat


  Panerai Saatin Kuruluşu ve Gelişimi

   

  Saat geçmişten günümüze vazgeçilmez aksesuarıdır. Tasarımcı ve saat geliştiricisi Giovanni Panerai 1860 yılında İtalya’nın Floransa kentinde Officine Panerai'yi kurmuştur. Eşinin dükkanıyla birlikte başlayıp dünyada adını duyurmuş bir markadır. Dünya çapında saatin mühendisliğini tasarlayıp, üretip, satarak Panerai saatin gelişmesini sağlamışlardır.  Giovanni Panerai küçük bir dükkanla başladıktan sonra kendini ve tasarımlarını geliştirmeye devam etmiştir. Ve en sonunda bir dünya markasına sahip olmuştur. Kraliyet İtalyan Donanması’nın resmi tedarikçisi olmuştur. Panerai saat modelleri Ferarri marka taşıyan saatler “Granturismo” ve “Scuderia” olarak iki seri oluşturmuş ve bunları oldukça pahalı bir anlaşmayla satışa çıkarmışlardır. Ayrıca Panerai saatleri İkinci Dünya Savaşı sırasında askeri dalgıç saati üretmiştir. Bu saatin şu an bulunması imkansızdır. Tarihi geçmişi çok önemli olan saat firmalarının başında gelmektedir.

   

  Panerai Saat Modelleri  

   

  Modellerin arasında kadın ve erkek saat modelleri olmasına rağmen marka erkek modellerine ağırlık vermiştir. Panerai saatler oldukça sık karşılaşılan bir markadır. Kadın saatleri de oldukça şık bir modeldir. Daha çok tercih edilen erkek modelleri olsa da kadın modelleri de kaliteli ürünlerdir.
  Bu markanın saat modelleri arasında Luminor, Luminor 1950, Radiomir, Radiomir 1940, Luminor Due, Ferrari, Pam 690, Pam 703, Panerai 005, 9a, 000, 24, 64, 90, 111, 118, 127, 187, 190 ve Luminor dalgıç en bilinen saatleri olmuştur.

   

  Panerai Saat Özellikleri

   

  Panerai 005: Fonksiyonları arasında saat, dakika ve saniye var. Makinesi köprüsüz unitas, elden kurmalıdır. Çapı 44 mm, kasası çelik kasa, arka kapağı çelik arka kapak, kadranı siyah ve luminova kadrandan oluşur.

   

  Panerai 9a: Fonksiyonları saat dakika, makinesi köprüsüz unitas ve elden kurmalıdır. Çapı 44 mm, kasası çelik kasa, pvd kaplamadır. Arka kapağı makine izlenemez ve çelik arka kapaktır. Kadranı siyah ve tritium kadrandır.
  Panerai 000: Fonksiyonları saat dakika, makine özellikleri köprüsüz unitas ve elden kurmalıdır Çapı 44 mm, kasası çelik kasa, arka kapağı çelik ve makine izlenemezdir. Üzerinde panerai logosu vardır.

   

  Panerai 24: Bu saatin fonksiyonları önceki saatlerden farklı olarak saat, dakika, saniye ve tarihten oluşmaktadır. Makinesi de kendinden kurmalı ve otomatiktir. Çapı 44 mm, kasası çelik kasadır Kadranı siyah ve tritum kadran vardır.

   

  Panerai 64: Fonskiyonları arasında saat, dakika, saniye ve tarih vardır. Makinesi valjoux, kendinden kurmalı ve otomatiktir. Çapı 44 mm’dir Kasası ve arka kapağı makine izlenemez, çelik arka kapaktır. Kadranı siyah tritium kadrandır.

   

  Panerai 90: Fonksiyonları saat, dakika, saniye, tarih ve  güç rezervidir Valjoux, kendinden kurmalı ve otomatiktir. Çapı 44 mm, kasası çelik kasadır. Arka kapağı izlenemez, çelik arka kapaktır. Kadranı siyah ve luminova kadrandan oluşur. Diğerlerinden farkı ise güç rezervi göstergesidir.
  Panerai 111: Fonksiyonlarında saati dakika ve saniye vardır. Makinesi köprülü unitas ve elden kurmalıdır. Çapı 44 mm’dir. Kasası çelik kasayken arka kapağı özelliklerinde makine izlenir, safir camlı arka kapaktır. Bu üründe safir cam olması özgünlüğünü arttırır. Kadranı siyah ve luminova kadrandır.

   

  Panerai 118: Fonksiyonları arasında saat dakika ve saniye vardır. Makinesi köprülü unitas, elden kurmalıyken çapı 44 mm’dir. Kasası tiritum kasadır. Arka kapağı makine izlenir ve safir camlı arka kapaktır. Kadranı tobacco ve luminovadır.

   

  Panerai 127: Fonksiyonları saat dakika ve saniyedir. Makinesi köprülü unitas ve elden kurmalıdır. Çapı 47 mm’dir. Kasası çelik kasayken arka kapağı makine izlenir ve safir camlı arka kapaktır Bu saat sadece 1950 adet üretilmiştir.

   

  Panerai 187: Fonksiyonları saat, dakika, saniye ve kronograf ve tarihtir. Aynı zamanda kronometre özelliğiyle öne çıkmıştır. Makinesi valjoux 7750 ve kendinden kurmalıdır. Çapı 47 mm, kasası çelik kasadır. Arka kapağı makine izlenemez ve çelik arka kapaktır. Kadranı siyah ve tritiumdur. Bu eserden de sadece 1000 adet üretilmiştir.

   

  Panerai 190: Fonksiyonları arasında saat, dakika ve saniyedir. Makine olarak 8 gün güç depolayabilen bir saattir. Çapı diğerlerinden farkla 45 mm’dir. Kasası çelik kasa, arka kapağı makine izlenir ve safir camlı arka kapaktır. 

   

  Panerai Saat  Fiyatları

   

  Panerai satinin fiyatlarının en uygunu otuz beş binden başlayarak seksen, yüz on, iki yüz kırk bine kadar çoğalmaktadır. Replika saatlerde ise iki bin ile beş bin lira arasında değişmektedir.

   

  Panerai Saat Luminor Marina Özellikleri

   

  Luminor marina modelinin özellikleri arasında safir camdan oluşması, karbonfiber kasa, siyah kadran, deri kordon vardır. Safir cam sertlik ve çizilmeye karşı son derece dayanıklıdır. Panerai saatlerinin çoğunda olduğu gibi Luminor Marina’da yüksek safir cam ve yansıtmayan özelliğiyle ışık ortamlarında kusursuz gözükür. Bir başka özelliği olan  karbonfiber kasa çelikten daha dayanıklı ve hafif olan fonksiyonel bir malzemedir. Bu malzeme saat sektöründe oldukça kullanılmıştır. Panerai’de karbonfiber kullanılmıştır.

   

  Replika saatlerin özelliklerinde de aynısı olmasına dikkat edilmesi için saatin mekanizmasında karbonfiber kasa kullanılmıştır. Siyah kadran özelliği saatin ekranın içindeki siyahlığa verilen addır. Saatin cazibesini oluşturmuştur. Deri kordon özelliğinde hakiki deri kullanılmıştır. Derinin formunu uzun süre kullanılması ve koruması için dayanıklı bir yapıda imal edilmiştir. Renk tonu, dikişleri dahil Panerari saat işçiliği önemle yapılmıştır. Son olarak mekanizmasında ise Clone mekanizması ile donatılmıştır. Bu mekanizma ise çift yönlü kuruluma sahip rotor ile güçlenmiştir. 

   

  Replika Panerai Saat ve Orijinal Panerai Saat

   

  Günümüzde orijinal panerai saatlerin fiyatlarının çok uç noktada olmasından dolayı insanlar replika saatlerle aynı saatin daha uygun fiyatı olanı almayı tercih ederler. Replika saat halk arasında imitasyon olsa bile üç gün içinde bozulan saatler yapmazlar. Birçok saat koleksiyoncusunun anlayamayacağı kadar incelenerek aynısı üretilir. Bu yönden orjinaliyle replikası arasında fark yok sayılacak kadar azdır. Replika saatler A kalitede saat yapmak için üretirler. Çakma saatlerden farkı asla kalitesiz ürün kullanmamaktır. Her malzemenin benzerini kullanılır. Görsel tasarımın aynı olması oldukça önemlidir. Alıcının aynısını daha uygun fiyata almasını önemserler. 
  A kalitede replika saatler birçok yanlış düşünceyi düzeltecek seviyede kaliteli saatlerdir. Panerai saat kayışı özel üretimle birinci sınıf kayıştır.

   

  Yurtdışında olduğu gibi Türkiye’de de Panerai saat adını duyurmuş bir marka olmuştur. Araba fiyatına hatta iki katına saat almamak için replika saatler oldukça mantıklıdır. Alınca arasında hiç fark olmadığını görüp insanlar mutlu olur. Herkesin hayatının çoğu yerinde replika ürünler mutlaka olmuştur. İnsan doğası gereği şık görünmek ister. Fakat ona ulaşamazsa daha uygununa ulaşıp aynı şıklığı elde eder.  Replika saat örnekleriyle ihtişamınız daha çok artar.

   

  Panerai saatlerde çok çeşitlilik ve zengin bir gösterişe önem verilir. Modelleri insanların dikkatini hemen çekecek kadar özenle üretilmiştir.

   

  Panerai saat modeli oluşumundan günümüzde ünlü insanların, iş adamlarının ve oyuncuların sık sık kullandığı bir saat modelidir. O saatlere erişmek için  A kalite replika saatlere ulaşmak için Replika saat satan sitelere ulaşmak kolay ve mantıklıdır. Aynı şekilde replika saatler de orjinaline uygun tasarlandığı, üretildiği ve emek verildiği için replika saatler tercih edilmesi gereken ürünlerdir.

Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4