Alt Kategoriler

Detaylı Filtre

  Frank Muller Eta Saat


 • Franck Muller 1958 yılında İsviçre’de doğmuştur.  İsviçre’nin çok uluslu kozmopolit ve kültürlü olan ortamında büyümüştür. Bu çevre mekanik şeylere merak duymasını sağlamıştır. Saate olan ilgisinin en büyük kaynağı bir şeyi söküp kalbini tamir etmeye çalışmaktır. Bunu da saatin mekanizmasında tutkusunu yaşamıştır.  15 yaşında Cenevre’de saat yapımı okulunda dört sene eğitim almıştır. 1980 yılının başında Cenevre Saatçilik Okulu’ndan mezun olmuştur.

   

  İlk saatini 1983 yılında yapmıştır. Standart saatlerin aksine yenilik getiren bir saat çalışması yaparak saat dünyasına adını yazmak için uğraşmıştır. Bunu başarmış ve saat dünyasında “Saatin dahi çocuğu” ünvanıyla anılmıştır. En başta cep saatlerini tamir etmeye başlamıştır. Karmaşık saatlerden hoşlanan Muller bir saat atölyesi açma tutkusuyla uğraşmaya başlamış ve  34 yaşında Geneve isimli bir şirket kurmuştur. Çok iyi çalışma şartlarında çalışmaktansa kendi hayallerinin peşinden gitmiştir. Franck Muller aynı zamanda şirketiyle beraber karmaşanın efendisi olarak anılır.  Birçok karmaşık saatler üretebilmiştir.

   

  Genellikle müşterileri özel kişiler ve müzelerden oluşur.  Ve ürettiği ürünlerle saat dünyasında estetik görüntüyü reddetmiştir. Saatlerinin modelleri genellikle klasik ve otomatik ürünleri reddeden saatlerden oluşmuştur. 1991 yılında Franck Muller Evi açılmıştır.

   

  Franck Muller Markasının İlerleyişi

   

  Franck Muller saatleri saat dünyasına bir yenilik, ilerleme ve heyecan getirmiştir. Saat dünyasında etkisini vurucu darbeyle yerleştirmiştir. Bundan sonra saatinin adı da kendi adı olmuştur. Şirket ismini kullanmaktansa adını marka yapan diğer üreticiler gibi Franck Muller’de böyle yapmıştır. Franck Muller’in satlerinin markası Komlikasyonlar Master sloganı taşımıştır. Avrupa’da ve Amerika Birleşik Devletleri’nde meşhur olmuştur. Günümüzde özel müşteri için sınırlı sayıda saat üretir.

   

  Bu yüzden daha çok ülkemizde saate ulaşmak isteyenler için replika saate başvurmak gerekir. Franck Muller’in beş sitesi ve beş yüz yetmiş resmi perakendecisi vardır. Bu yüzden Franck Muller meşhurluğunu yaygınlaştırarak değil özel ve özgün eserlerle ortaya çıkarmıştır. Franck Muller’in tanınmasını sağlayan en önemli şey Dünya Prömiyer’inde ürettiği saatler ile olmuştur. İlk Dünya Prömiyer’i 1993 yılında piyasaya çıkmıştır. Frank Muller’in ürettiği saatlerde bölünmüş saniye kronograf, takvim ve saatlerin iç sıcaklığını gösteren bir gösterge içermiştir. Franck Muller’e ithafen Cenevre’de Franch Muller Watchland kuruşu hala çalışmalarına devam etmektedir.

   

  Franck Muller Saat Modelleri

   

  Franck Muller firmasının ürettiği saat modellerine bakıldığında geleneksel saatlerden farklı olarak dik ve ince saatlerden oluştuğu görülmektedir.Bu modeller geleneksel yuvarlak saatlerin aksine daha ince ve bilekle aynı ölçüde uzun olmuştur. Bu durum ise göze daha çok hitap etmesini ve daha çok satılmasını sağlamıştır.

   

  Franck Muller’in saatleri ülkemizde Kenan İmirzalıoğlu, Nebehat Çehre, Recep Tayyip Erdoğan, Adnan Polat ve birçok siyasetçi ve oyuncular tarafından kullanılmıştır. Franck Muller'in saatleri, yurt dışında Demi Moore, Elton John, 50 Cent, Jose Mourinho ve Lil Uzi Vert gibi ünlüler tarafından da kullanılmıştır. Franck Muller saatleri 1930’lardan Amerikan saatleriyle geleneksel İsviçre saat modellerinden esinlenilerek modern saatler üretilmiştir.

   

  Markanın en önemli ve dikkate değer saatler modelleri arasında başta Conquistador Singapore Red, Crazy Hours ve Imperial, Casablanca bulunmaktadır .  Hatta Casablanca modelini Türkiye’de Kenan İmirzalıoğlu kullanmış ve saatin artışları normalden kat ve kat fazla olmuştur.

   

  Crazy Hours modeli ise markanın saatleri arasında en çok farklı modeli bulunan modeller arasındadır. Birden çok seçenekle tercih edilebilir. Genel özellikleri ise şu şekildedir. Kasa çeşitlerinde üç çeşit olmuş, çelik kasa, titanium kasa, pvd kaplama kasadan ayrı ayrı üretilmiştir. Kordon çeşitlerinde deri, rubber, deri kaplama kauçuk kordon, çelik kordon ve son olarak seramik kordon kullanmayı tercih etmişlerdir. Mekanizma özelliklerinde ise kurmalı mekanizma, otomatik ve quartz mekanizma kullanılır. Ve son olarak cam türlerinde safir cam, kristal cam ve mineral camla Craz Hours saat modellerini zenginleştirip çeşitlendirmeyi tercih etmişlerdir.

   

  Conquistador Singapore Red saatinin özellikleri şu şekildedir Saatin kasa çapı 48 mm, kadran rengi iki seçenekten oluşan siyah ve kırmızı, kasa şekli kareyken, kordonu deri olup hem takvimi vardır hem de mineral kristal çizilmez camdan oluşur. Erkeklerin beğendiği saatler arasındadır.

   

  Casablanca saat modellerinin de birçok farklı versiyonu vardır. Genel olarak kasasında paslanma ve  renk atma olmaz. Dışarıdan gelen darbelere karşı dayanıklı ürünlerdir. Kordonunda yırtılma, gevşeme ve soyulma da ömür boyu olmaz. Camları safir camdan üretilmiş olup çizilmez cam kullanılmıştır. Casablanca saat modellerinin tercih edilmesi mantıklı bir seçenektir

   

  Franck Muller Bayan Saati

   

  Bayan saatleri kadınların vazgeçilmez aksesuvarlarından biridir. Genelde kadınlar içlerinin parlamasını, dışarıdan saatinin çok zarif gözükmesini ve göz alıcı elmas, safir gibi ürünler kullanılmasını tercih ederler. Fakat bu ürünlerin gerçek fiyatları dudak uçuklattığı için replika saatlere yönelirler. Bu yönden replika saatler için de üreticileri ve tasarlayıcıları orjinali olmasa da fark edilmeyecek kadar benzerini kullandığından kaliteden ödün vermek istemeyen kadınlar replika saat kullanabilir.

   

  Franck Muller Imperial Bayan Saati: Bu saatin diğerlerinde nadir kullanılan bir özelliği olmuştur. Saatin görünüşü yuvarlak olmuştur. Bayan saatlerinin erkek saatlerine farkla daha kibar durması için ve yuvarlak modeller de kadınlar tarafından rağbet görmesi nedeniyle yuvarlak modellerden de üretilmiştir. Ürünün özelliklerinde ise kasa çapı 37 mm, saat çelikten olup, rengi zarafeti temsil eden beyaz olmuştur. Camı safir camdan üretilmiş ve mekanizması otomatik mekanizma işler.

   

  Replika Franck Muller

   

  Franck Muller şirketi tarafından üretilen saatler replika saatler alanında sık sık tercih edilen ve aranılan ürünler arasındadır. Replika ürünler aslında orijinal ürünlerin aynısına çok benzer bu yüzden replika ürün tercih edilmelidir. Fiyat olarak da gerçek saatlerden çok daha uygundur. Bir tanesi fiyatına bütün etrafınızdaki insanlara yetecek kadar replika alsanız yine paranız cebinizde fazlasıyla kalacaktır.

   

  Üretilen replika saatler ise gerçeğinde kullanılan malzemeden bir tık daha düşüğünü kullanıp birinci kalitesini kullanmaya devam etmiştir. Orjinaliyle ortak özellikleri çok fazladır. Replika saatlerde sadece zaman gösteresi yoktur. Geri kalan bütün özellikleri amatör bir saat tutkunu insanın anlayamayacağı derecede ortaktır. Toplumumuzda replika ürünler çakma olarak lanse edilmektedir fakat uzun zamandır replika saat için o kadar emek verilmiş ki çakma olacak kadar kötü saat üretilmemiştir. En kötü üretimin on yıl ömrü vardır. Bu da bir replika için oldukça iyi bir zamandır. Herkesin bildiği aksine üç beş gün içinde asla bozulmaz.

   

  Aynı zamanda bu saatlerin su geçirmez özelliği replika üretimlerde de devam eder. Belli bir derinliğe kadar su geçirmez. Her yönünden alınmaya değerdir. Replika ile orijinal saatlerin arasındaki tek fark saatin model numarası ve garanti belgesinin olmamasıdır. Elbette buna alternatif olarak bazı replika siteleri bir yıl garanti ile saatlerini alıcıyla buluşturmaktadır. Bu da çok değerli bir şeydir. Orijinal saatlerin fiyatlarının uçukluğu insanları aynı görüntüye ulaşmak için replika saatlere yönlendirmiştir. Elbette en mantıklısı bunu gerektirir. Bir kere replika saat kullanmaya başlayan insanlar orjinaliyle arasında bir fark olmadığını anladıktan sonra replikadan asla vazgeçmezler.

Yukarı Git
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır